777 166 813


Kabelové průchodky a jejich specifika

Průchodky na kabely

Jednou z nejběžněji používaných elektroinstalačních součástek jsou tzv. průchodky nebo také vývodky. Tyto součástky jsou nejčastěji používány pro vedení a upevnění samostatných kabelů v konstrukcích. Jedná se o menší tloušťky stěn, např. do různých strojů, rozvaděčů, atd. Tyto těsnící systémy jsou zpravidla určeny k vedení napájecích kabelů. Kabelové průchodky mají za úkol kabel fixovat ve stálé poloze a chránit ho před poškozením. Jejich další funkcí je ochrana a utěsnění otvoru kudy kabel prochází před pronikáním prachu nebo vlhkosti. Kabelové průchodky se v tomto ohledu dají dělit podle úrovně krytí. Některé průchodky bývají odolné proti vniknutí prachu, plynu a vody. Dále je možné průchodky dělit podle materiálového složení. Známe průchodky vyrobené z mosazi, plastu, nebo nerezu. Kabelové průchodky jsou vyráběny v různých velikostech podle různých průměrů kabelů. Existují také průchodky určené pro větší počet kabelů.

Průchodka nábytková

Samostatnou kapitolou jsou průchodky na kabely, které procházejí skrze různé druhy nábytku. Převáženě se jedná o průchodky do kancelářského nábytku, kde je potřeba efektivně vést různé kabely s elektřinou a internetovým připojením. Nejběžnější průchodky tohoto druhu jsou vyrobeny z různých druhů kovů a plastů.

Ostatní druhy průchodek

Kromě nejběžnějších průchodek pro utěsnění kabelů známe také průchodky pro potrubí, hadice, ale i galanterní průchodky pro zpevnění otvorů ve tkanině určených pro protažení různých šňůrek nebo provázků.

Ukázka několika typů průchodek:


Průchodky

Nejsou průchodky to, co hledáte?
Pak pravděpodobně hledáte PROSTUPY


Typické využití prostupů

  • Těsnění proti tlakové i netlakové vodě
  • Těsnění proti průniku plynu
  • Protipožární ucpávky

Rychlý kontakt

GEROtop spol. s r.o.
Kateřinská 589
463 03  Stráž nad Nisou

  • +420 777 166 813
  • +420 485 148 723