St 25. listopad 2015
Fultextové vyhledávání
* Povinné pole

Pažnice, bílá vana, kabely


prostupy_pruchodky_Pažnice_vana bílá.jpgBílou vanouZáruka 25 DOYMA b.jpg  se rozumí konstrukce z vodonepropustného monolitického železobetonu, která kromě nosné funkce plní i hydroizolační funkci. Beton má bílou barvu, odtud název „bílá vana“.

Vodonepropustnost betonu, z kterého je bílá vana vytvořena, ale není zárukou nepropustnosti bílé vany jako celku. Jedním z nejvíce rizikových míst jsou prostupy potrubí, kabelů a inženýrských sítí do objektu. Pokud je tedy možné počítat s prostupy těchto sítí při betonáži bílé vany, je možné připravit prostup tak, aby prostup byl také vodonepropustný a nenarušil celistvost bílé vany. Proto je nutné při betonáži zabetonovat do stěny v místě vodotěsného prostupu pažnici. 

Pažnice jsou vyrobeny ze speciálního vláknocementu bez obsahu azbestu. Materiál absorbuje vlhkost z okolí, nemění tvar, netvoří trhliny při změně teplot a vlhkosti a je plynotěsný. Materiál má podobné vlastnosti jako beton, je mrazuvzdorný a nekoroduje. Vláknocement se dokonale prolne s betonem a vytvoří homogenní monolitickou strukturu.

Základním typy pažnic do bílé vany pro prostupy kabelů jsou stejné jako pažnice do bílé vany pro prostupy potrubí. Modře označené odkazy Vás přenesou do potřebné sekce.

 • pažnice pro bílou vanu: netlaková voda do 0,5 bar
 • pažnice pro bílou vanu: tlaková voda do 5 bar

 
K dokončení vodotěsného prostupu kabelů černou vanou je nutné do pažnice instalovat vlastní těsnící elementy. – těsnící vložky pro kabely do 0,5 bar.

 • těsnící vložky pro kabely pro netlakovou vodu do 0,5 bar

prostupy_pruchodky_Těsnící vložky pro kabely pro netlakovou vodu do 0,5 bar.jpg

těsnící vložka Curaflex® MS/A                           těsnící vložka Curaflex® A/M                                       těsnící vložka Curaline® Vario

 • těsnící vložky pro kabely pro tlakovou vodu do 5 bar

Těsnící vložky pro kabely pro tlakovou vodu do 5 bar.jpg

těsnící vložka Curaflex® MS/C                           těsnící vložka Curaflex® C/M                                       těsnící vložka Curaline® VarioDOYMA - Curaline.jpgSamostatnou kategorií pažnic pro prostup kabelů černou vanou je systém Curaline® - bajonetový systém prostupů kabelů.

 

 

Prostup kabelů – pažnice pro bílou vanou – bajonetový systém BKD 150, BKD 90, KD 110

Stavebnicový systém Curaline® je vyvinut pro rychlou a snadnou montáž prostupů pro kabely do objektu. Celý stavebnicový systém je vyroben z ekologicky šetrných a vysoce chemicky odolných materiálů. Všechny hrany jsou zaoblené a zaručují ochranu kabelů před poškozením při protahování kabelů. Systém je připraven pro všechny typy standardně vyráběných kabelů a chrániček.
 

Typy pažnic pro bílou vanu - pro netlakovou vodu do 0,5 bar i pro tlakovou vodu do 5 bar

Systém tvoří pažnice s bajonetovou paticí BKD 150 a BKD 90. Tato pažnice se instaluje při betonáži. Díky expanznímu systému na povrchu pažnice dojde k homogennímu spojení samotné pažnice s betonem a vytvoří vodotěsný a plynotěsný prostup do objektu. Pažnice může mít bajonetový systém na jedné, nebo na obou koncích pažnice. U pažnic KD 110 není bajonetová patice, ale spojení je vytvořeno šrouby. Pažnice se dodávají se zaslepovacím uzávěrem.
  

prostupy_pruchodky_Pažnice Curaline.jpg             Pažnice Curaline KD 110.jpg

   Pažnice Curaline® BKD 150, 90                                 Pažnice Curaline® KD 110Pažnice ukončená pomocným rámem.jpg


Pažnice s BKD 150, BKD 90 i KD 110 umožňují i montáž ve stěně pod úhlem 30°, 45°a 60°. Pro instalaci úhlové pažnice je nutná minimální tloušťka stěny 200 mm. Pažnice je ukončená pomocným rámem (klínem) ze styroporu.

 

Dalším prvkem systému Curaline® je tzv. systémový uzávěr s hrdly. Systémové uzávěry nabízejí rozmanité možnosti pro utěsnění. Curaline® BKD uzávěry mají bajonetovou patici se zámkem, který umožňuje rychlou a snadnou instalaci na pažnici.

Systémové uzávěry pro kabely se dodávají s několika kombinacemi hrdel pro vodotěsné utěsnění kabelů. Na následujících obrázcích jsou zobrazeny nejpoužívanější varianty systémových uzávěrů s hrdly.


Uzávěry Curaline BKD 90.jpg

Uzávěr Curaline® BKD 90 - 1 hrdlo                   Uzávěr Curaline® BKD 90 - 3 hrdla                  Uzávěr Curaline® BKD 90 - 5 hrdel

Uzávěry Curaline KD 110.jpg

Uzávěr Curaline® BKD 110 - 1 hrdlo                  Uzávěr Curaline® BKD 110 - 3 hrdla                 Uzávěr Curaline® BKD 110 - 7 hrdel

Uzávěry Curaline KD 150.jpg

Uzávěr Curaline® BKD 150 - 1 hrdlo                 Uzávěr Curaline® BKD 150 - 3 hrdla                Uzávěr Curaline® BKD 150 - 8 hrdel
 

Na následujících obrázcích jsou ukázány další typy systémových uzávěrů s hrdly, bližší informace naleznete zde.

Příklady systémových uzávěrů Curaline s hrdlem.jpg

Kompletní systém pažnice s bajonetovou paticí a systémovým uzávěrem s hrdly je na následujícím obrázku. Systém pažnic s bajonetovou paticí je stavebnicový a umožňuje rychlé sestavení do bloků (kartuší) bez použití dalšího spojovacího materiálu a nářadí přímo na stavbě.

prostupy_pruchodky_Sestavy Curaline.jpg
   Sestava Curaline® KD 110                              Sestava Curaline® BKD 150 a BKD 90                                 Sestavení do bloku
                                                                                                                                                                          Curaline® BKD 150, 90 a KD 110
  

Dalším doplňkem sortimentu jsou kabelové kanály a chráničky s bajonetovou paticí Curaline® KSS. Flexibilní plastové ochranné potrubí, s vysokou mechanickou pevností pro realizaci kabelových kanálů.Kabelové kanály s bajonetovými paticemi.jpg

 • kabelové kanály jsou vybaveny bajonetovou paticí pro BKD 150, BKD 90 a KD 110
 • zabezpečuje plynotěsné a vodotěsné spojení kabelových kanálů a pažnic
 • kabelový kanál může být vložen do betonu
 • kompatibilní s komerčně dostupnými bajonetovými systémy
 • ochrana kabelů při zemních pracích
 • umožňuje manipulaci s kabely bez nákladných výkopů

Kabelové kanály.jpg

Kabelové kanály s bajonetovými paticemi - možnosti napojení.jpg

  

K dokonalému utěsnění kabelů dojde pomocíSmrštitelné rukávy.jpg smršťovacích rukávů, které se napojí na systémový uzávěr s hrdly. Pro toto utěsnění je možné použít tepelně smrštitelné rukávy, nebo rukávy smrštitelné za studena. Například lze pomocí smrštitelných rukávů do jednoho hrdla v systémovém uzávěru utěsnit až 4 kabely. Samozřejmostí jsou smrštitelné rukávy pro jednotlivé kabely.
  

Záslepeky VS.jpgPokud nebudou využity všechna hrdla v systémovém uzávěru, tak je možné volná hrdla zaslepit pomocí záslepek VS.

 

 

 

Zpět


Ke stažení

 Ik_Vlajka_Czech_Republic.png
Ceník 2014 - Prostupy potrubí a kabelů
Kompletní ceník prostupů (PDF - 8 MB)

Ceník prosím doporučujeme "uložit" do počítače a pak prohlížet.

Standardní těsnící vložky Curaflex  se skládají z asymetricky profilovaných ocelových kroužků.  Ocelové kroužky jsou standardně pozinkovány, žlutá ochranná vrstva (ggv). EPDM pryžové těsnící elementy jsou vyráběny pod obchodním názvem "DOYMA-Grip". Tento materiál je odolný a má speciální protiskluzové vlastnosti  (DPS: Double Profile System do DN 350) . Standardní ocelové pažnice Curaflex jsou pozinkovány, žlutá ochranná vrstva.  Pokud není popsáno jinak, ceny jsou platné pro standardní řešení. Ceny jsou bez DPH.

Jedná se o ceník roku 2013, u cen pro rok 2014 předpokládáme cca 10% nárůst cen. Pro aktuální nabídku nás prosím kontaktujte! 

  Ik_Vlajka_Slovakia.png
Ceník 2014- Prostupy potrubí a kabelů SK
Kompletní ceník prostupů (PDF - 8 MB)

Cenník prosím odporučame "uložiť" do počítača a potom prezerať.

Štandardné tesniace vložky Curaflex sa skladajú z asymetricky profilovaných oceľových krúžkov. Oceľové krúžky sú štandardne pozinkované, žltá ochranná vrstva (ggv). EPDM gumené tesniace elementy sú vyrábané pod obchodným názvom "DOYMA-Grip". Tento materiál je odolný a má špeciálne protišmykové vlastnosti (DPS: Double Profile System do DN 350). Štandardné oceľové pažnice Curaflex sú pozinkovaný, žltá Ochranná vrstva. Ak nie je popísané inak, ceny sú plátne pre štandardné riešenie. Ceny sú bez DPH.

Info

Ik Info.png
Curaflex - těsnící vložky s pevnou a volnou přírubou
Informační leták (PDF - 850 kB)

Těsnící vložky s pevnou a volnou přírubou pro kontrukce s asfaltovými, nebo PVC pásy (černá vana).
Curaflex C/2/SD/5 popř. 6 a Curaflex F/2/SD/5 popř. 6
   

Curaflex - těsnící vložky s DPS
Informační leták (PDF - 1,4 MB)

Srdcem systému Doyma Curaflex je jedinečný "Double Profile System" DPS. Díky oboustrannému, asymetrickému tva­rování ocelových kroužků na vnitřní straně dochází k podstatně efektivnější deformaci pryžových segmentů. Toto řešení nenabízí žádný jiný systém.
  • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
Předchozí
Další